Obecná charakteristika oboru

Chceš se umět pohybovat v oblastech návrhů a realizace hardwarových řešení? Umět si správně poradit s údržbou hardware? Chceš umět navrhovat, realizovat a administrovat sítě? A získat k tomu znalosti z programování a vývoje uživatelských, databázových a webových řešení, instalace a správy aplikačního software? Instalace a správy operačních systémů? Pak je obor INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE právě pro tebe!

Proč si obor vybrat

Poptávka po IT odbornících neustává. Dostane se ti mnoho informací z oblasti hardware, počítačových sítí, mikroprocesorové techniky, ale třeba i webdesignu nebo databází. Velký důraz klademe na programování. Každý si najde to své, co ho bude nejvíc bavit.

Naučíš se řešit problémové situace a využívat informační technologie.

Po dobu studia máš k dispozici kancelářský balík Microsoft 365.

Při řešení praktických úkolů se u nás propojuje teorie a praxe. Organizujeme přednášky i exkurze. V průběhu studia absolvuješ souvislou praxi na reálných pracovištích.

Po absolvování se můžeš stát správcem počítačové sítě nebo programátorem, nebo pokračovat ve studiu na vysoké škole.

KÓD OBORU
18-20-M/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Informační technologie

Osvědčení, certifikáty

Žáci během studia získávají přístup k elektronickým vzdělávacím materiálům a mohou si rozšířit své znalosti jak z informačních technologií, tak i angličtiny. Rovněž mohou přispět do mezinárodních projektů z oboru informačních a komunikačních technologií. Své síly poměřují i s jinými žáky z podobných oborů v soutěžích, kterých se pravidelně naše škola účastní, jako např. Bobřík informatiky, Kybersoutěž, Logická olympiáda.

Europass – první evropský doklad o vzdělání a pracovních zkušenostech, popisuje získanou kvalifikaci, usnadňuje komunikaci mezi zaměstnavateli a absolventy školy v celé Evropské unii.

Profil absolventa

Absolvent oboru se může uplatnit především jako správce sítí, jako technik IT, programátor v oblasti vývoje aplikací, tvůrce multimédií nebo webových stránek, pracovník uživatelské podpory, správce aplikací, správce operačních systémů, obchodník s prostředky IT aj.

Řekli o nás

Petr Jelen, absolvent

Na ISŠTE jsem nastupoval, aniž bych pořádně něco věděl o informačních technologiích. Sám jsem jen hrál hry na počítači a o nic dalšího se nezajímal, takže jsem si myslel, že to bude skvělá volba. Samozřejmě jsem si hned v prvním ročníku uvědomil, že to o hraní her rozhodně nebude a začínal jsem přemýšlet, zda jsem si vybral správně. Obor to je určitě náročný, ale zvládnutelný. Postupně jsem se učil se o technickém vybavení počítačů, programování, sítích, operačních systémech, webdesignu a dalších. Takové množství skvělých lidí, co jsem zde potkal, přes učitele, se kterými byla zábava až po různé soutěže. Byly to asi nejlepší 4 roky, co jsem si mohl přát. Vybrat si tuto školu, vybrat si tento obor je určitě výborná volba. Připravte se na intenzivní studium, opravdu to není nic lehkého, ale také na spoustu nových a zajímavých informací.
P.S. Nemyslete si, že tady budete hrát hry.

Alena Drozdová, maminka absolventa

Jsem ráda, že když se můj syn rozhodoval, kam půjde na střední školu, rozhodl se pro obor Informační technologie na ISŠTE v Sokolově. Po celé čtyři roky byla se školou dobrá spolupráce. Hodnotím kladně spolupráci s učiteli a také spolupráci školy s firmami. Díky tomu studenti při exkurzích viděli, jak probíhá pracovní proces. Zároveň dostali nabídku na brigádu nebo pozdější spolupráci. Škola také pořádala různé akce (Majáles, lyžařský výcvik, vodácký kurz, turistické pochody, maturitní ples), kterých se účastnili jak studenti, tak rodiče, i ti, kteří nejsou žáky této školy.
Ve 4. ročníku nejlepším studentům škola zaplatila řidičský průkaz nebo svářečský kurz.
Za mne mohu tuto školu jedině doporučit.

Menu