Virtuální prohlídka školy

Úspěchy našich žáků

2015

Krajské kolo v plavání SŠ

Krajské kolo v plavání SŠ kategorie V se konalo v Aši. V individuální disciplíně plavání na znak zvítězil David Čepelák, v disciplíně prsa obsadil 3. místo Štěpán Havel. Celkově obsadili chlapci ISŠTE Sokolov skvělé 2. místo.

2014

Mistři ve hře TITANU

Celostátní finále simulační hry TITAN (program JA) dopadlo skvěle pro reprezentanty naší školy:

Adam Vostrý a Do Minh Vu (školní guru soutěže) vybojovali krásné 5. místo, Alexander Eisenbruch a Miroslav Homola obsadili 3. místo, a Jan Sýkora s Tomášem Peňázem se stali letošními republikovými mistry.

2014

"Sapere - vědět, jak žít"

Letošní družstvo naší školy tvořili Jana Jiránková, Jiří Svoboda a Jiří Werner. V napínavém zakončení finálového kola nakonec naši reprezentanti díky nižsímu času vybojovali výborné 2. místo, za které byli odměněni diplomy a věcnými cenami.

2014

Žákyně ISŠTE Sokolov členkami JA Alumni Czech Republic

JA Alumni Czech Republic je nezisková organizace, založená a vedená studenty.

Týmy složené ze zájemců o vědu, techniku, ale i podnikání zpracovávaly inovativní řešení zadaného technologického úkolu, který by měl být přínosem pro společnost a zároveň by měl být reálně podnikatelsky zpracovatelný. Na základě prezentací a nápadů porota vybrala vítěze, kteří byli odměněni zajímavými cenami v celkové hodnotě přes 40 000 Kč.

Děvčata z ISŠTE Sokolov se neztratila. Obě vystoupila na stupně vítězů. Dominika Havranová se svým týmem obsadila 1. místo a Kristýna Jandová se svými kolegy 3. místo.

2013

Soutěž středních průmyslových škol stavebních

Soutěž proběhla ve dnech 6. a 7. května 2013 v Karlových Varech v rámci akce Dny stavebnictví a architektury, získalo družstvo ISŠTE Sokolov celkové skvělé 3. místo. Naši školu reprezentovali Marek Hladík, Kamil Chudačík a Štefan Sýkora. V rámci Karlovarského kraje obsadila naše škola 1. místo.

Kamil Chudačík získal za svůj ročníkový projekt 2. místo.

2013

Školní družstvo bylo v letošním ročníku složeno ze samých nováčků - Jan Eichorn a Roman Kubala z 1E a Jiří Svoboda ze 2PV. Přesto se úspěšně dostali v soutěžním systému přes soupeře v okresním a poté v krajském kole, aby ve čtvrtek 11. dubna odjeli reprezentovat Karlovarský kraj do republikového finále.

V jejich semifinálovém kole nakonec porazili ostatních 6 týmů z dalších krajů a stali se společně s družstvy gymnázií z Boskovic, Českých Budějovic a SŠZ Ústí nad Labem účastníky finálového klání. Zde kromě teoretických otázek museli soutěžící prokázat znalosti také ve dvou praktických otázkách. Družstvo ISŠTE tvořené pouze hochy prokázalo skvělé znalosti a určilo správné pořadí jednotlivých druhů koření. V napínavém souboji si naši reprezentanti nakonec vybojovali celkové krásné 3. místo.

2013

Soutěž Vector King

Kamil Chudačík, student 3. ročníku oboru Stavebnictví na ISŠTE Sokolov, zaujal svou prací odbornou porotu a v česko-slovenském kole 3. ročníku soutěže Vector King získal skvělé 3. místo.

Soutěž Vector King je určena pro studenty, kteří se zajímají o modelování v programech typu CAD. Do finále Kamila vybrala odborná porota na základě jeho zaslaného portfolia. V česko-slovenském kole práce soutěžících hodnotila odborná porota, kritérii hodnocení byla kompozice, náročnost a propracovanost návrhu a originalita a inovace.

Ve finálovém kole 21. března 2013 soutěžící zpracovávali na základě vybraného tématu grafickou práci, na vypracování práce byl časový limit 6 hodin.

2013

Učeň instalatér 2013

Žáci 3. ročníku oboru Instalatér se zúčastnili 16. ročníku krajské soutěže plzeňského kraje „Učeň instalatér 2013“. Soutěž pořádala SOU stavební v Plzni.
Soutěžila čtyři družstva. Žáci na montážní stěnu instalovali rozvody vody, kanalizaci a topení. Hodnotila se přesnost instalace, kvalita provedení svárů a spojů a čas zhotovení.
Naše družstvo – Jenifer Beranová a David Piškanin - se umístilo na druhém místě.

2012

SAPERE - vědět, jak žít

Ve středu 25. dubna 2012 se družstvo ve složení Michaela Bernardová (3PM), Michaela Hromadová (2PM) a Jiří Werner (2PM) vydalo v ranních hodinách na cestu za finálem republikové soutěže "SAPERE - vědět, jak žít". Celostátní finálová kola v letošním roce probíhala v Jednacím sále Magistrátu hl. města Prahy.
Stejně jako vloni si naši reprezentanti museli vybojovat cestu do finále, kterého se zúčastnilo celkem 14 družstev ze všech krajů republiky. Nezaváhali a v 1. semifinálovém kole jednoznačně zvítězili. Ve finále se snažili, co mohli, o konečném pořadí nakonec rozhodoval čas, ve kterém každé družstvo odpovídalo na otázky, protože co se týče znalostí, prokazovala všechna čtyři družstva vyrovnané výkony.
Konečné pořadí III. kategorie:
1. místo: Gymnázium Boskovice, Jihomoravský kraj (v loňském roce také 1. místo);

2. místo: Střední škola polygrafická Olomouc, Olomoucký kraj (v loňském roce 3. místo);

3. místo: ISŠTE Sokolov, Karlovarský kraj (v loňském roce 2. místo).

2011

Sapere - vědět, jak žít

V úterý 17. května 2011 se utkalo 14 soutěžních týmů reprezentujících každý kraj ČR v Národní technické knihovně v Praze. Družstvo ISŠTE ve složení Lukáš Kalous, Jiří Zubko a Lukáš Surový obsadilo po dramatickém boji 2. místo v ČR. Hlavním posláním soutěže je vzbudit zájem o zdravý životní styl včetně zdravé výživy a podnítit tak žáky k uvědomění si vlastní odpovědnosti za své zdraví, které nelze ničím nahradit. Soutěž se také zaměřuje na oblast prevence před obezitou, prevence před poruchami příjmu potravy a dalších nemocí spojených s nedodržováním zásad zdravého životního stylu včetně prevence problémů způsobených nezdravým životním stylem.

2011

Co víš o energetice?

Studenti 3. ročníku oboru Elektrotechnika Radek Tausch, Antonín Bábíček a Josef Pristaš jako družstvo vítězů korespondenčního kola ve finále soutěže ve čtvrtek 23. června 2011 v Ústí nad Labem prošli třemi bodovanými disciplínami: Arnoldovy paže, vědomostí test a kovový had, a v konečném součtu jednoznačně porazili všechna zúčastněná družstva a umístili se na 1. místě v ČR ze 124 středních, gymnazijních a základních škol, které se do soutěže přihlásily.

2011

Mistři ČR ve hře TITAN

Studenti 3. ročníku oboru Management obchodu Patrik Hart a Tomáš Váša 4. května 2011 v Praze při klání 8 nejlepších týmů vybraných ze základních kol vybojovali 1. místo a titul Mistři ČR v řídicím a ekonomickém simulačním cvičení TITAN, které studentům přibližuje problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy. Primárním vzdělávacím cílem modulu je naučit studenty využívat teoretické poznatky ke strategickému ekonomickému myšlení.
Slavnostní předání cen proběhlo v rezidenci Velvyslanectví USA v Praze za přítomnosti osobností z vedení Junior Achievement a z řad zástupců významných českých podniků.

2011

Soutěž Kovo - Junior 2011

3. března 2011 se usktečnilo regionální kolo soutěže Kovo - Junior oboru obráběč kovů. Na prvních dvou místech se umístili žáci 3O Tomáš Tučák a Luboš Urbánek.
Finálové kolo celostátní odborné soutěže proběhlo ve dnech 29. - 31. března 2011. Zde obsadil krásné 7. místo Tomáš Tučák (3O).

8. března 2011 proběhla soutěž Kovo - Junior oboru strojní mechanik (zámečník). Na prvním místě se umístil žák druhého ročníku SOŠ stavební Karlovy Vary, na druhém místě žák 3Z ISŠTE Sokolov Jakub Horvath.

2010

Finanční gramotnost

Družstvo ISŠTE Sokolov ve složení Radka Onodyová, Michaela Rybárová a Tereza Kassalová zvítězilo 5. května 2010 v republikovém kole 1. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost a stalo se tak Mistry republiky ve finanční gramotnosti.

Družstvo, které reprezentovalo Karlovarský kraj, tvořily studentky, které musely nejdříve samostatně postoupit ze základního kola a poté vyhrát už jako družstvo okresní a krajské kolo. Jen školního kola se na ISŠTE zúčastnilo celkem 207 studentů všech ročníků.