Dne 19. února 2018 se v dílnách SPŠ Ostrov, příspěvková organizace konala soutěž Autoopravář Junior 2018 v kategorii automechanik. Do krajského kola celostátní soutěže postoupili nejlepší žáci ze školních kol. Proto se i na naší škole uskutečnilo výběrové školní kolo, kterého se zúčastnili žáci třetího ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel.

Letošní ročník krajské soutěže se skládal ze tří částí. V první části soutěžící řešili pět praktických úkolů, jako například správné usazení vložky válce do bloku motoru nebo nastavení a výměnu rozvodů motoru. Druhá část byla poznávací, v níž museli soutěží poznat co nejvíce různých dílů z automobilu.  V poslední třetí části soutěže testovali soutěžící za pomoci počítače své teoretických znalosti.

Všichni soutěžící prokázali dobré znalosti v daném oboru a řádně reprezentovali své školy. Reperezentant naší školy Vladimír Pflégr se po prvních dvou částech soutěže v průběžném pořadí držel na druhém místě, v konečném umístění obsadil pěkné 3. místo. Gratulujeme!

Jedním z podporovatelů této akce byla i společnost JM Autodíly, která soutěžícím poskytla mj. pracovní oděv. Děkujeme.